A kedvezményezett neve:

EFOP-1.8.5-17-2017-00359

A projekt címe:
Menő Menza Mohácson

A projekt tervezett befejezési dátuma:
2019.06.30.

Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege:
14 997 746 Ft

A támogatás mértéke:

A finanszírozás típusa:
Európai Szociális Alap

Projekt bemutatása
A Park Alapítvány az EFOP-1.8.5-17„Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok” elnevezésű Pályázati Felhívás keretében a „Menő Menza Mohácson”című projektjére közel 15 millió forintnyi európai uniós forrásból származó támogatási összeget igényelt.A projekt megvalósításához szükséges elszámolható költségek 100%-át az Európai Szociális Alap (ESZA) és a Magyar Állam finanszírozza.

Az Alapítvány által benyújtott támogatási kérelemben részletezett, a projekt megvalósításához kapcsolódó fejlesztési elemek és tevékenységek nagy szerepet játszanak az Alapítvány által lefektetett célok elérésében.A támogatásnak köszönhetően az Alapítvány számára lehetőség nyílik a Mohács Park Utcai Katolikus Általános Iskola és Óvodaintézmény folyamatos infrastrukturális fejlesztésére, a tanulók egészséges szellemi és fizikai fejlődésének támogatására.

A Park Alapítvány a pályázati támogatás felhasználásával az alábbi fejlesztési célokat tűzte ki:

A projekt szakmai tartalmának kialakítása kapcsán az Alapítvány szorosan együttműködött az Oktatási Intézmény pedagógusaival, a tanulókkal, azok hozzátartozóival, így a megvalósítandó projektelemek e célcsoportok elvárásait tükrözik. A támogatási kérelemben foglalt projektelemek a megkérdezett célcsoportok igényeit figyelembe véve az alábbiak szerint kerültek kialakításra: